Ciekawostki
  • Strzeż się tych diet

    Lodowa

    Przekonuje, że schudniemy, jedząc wyłącznie lody, bo wapń odgrywa znaczącą rolę w spalaniu tłuszczu.

  • Dieta Lorda Byrona

    Ten król romantycznych poetów miał całkiem przyziemny problem. Obdarzony naturalną skłonnością do tycia całe życie walczył z nadwagą. Katując się drakońskimi dietami potrafił w kilka lat schudnąć ponad 30 kilo

  • Warto zobaczyć

Wizyt:
Dzisiaj: 148Wszystkich: 949003
Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowościach w odchudzaniu i dietach.
Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

Artykuły-przemyślenia o odchudzaniu

 

Motywacja podczas ćwiczeń.

Najlepiej dążymy do osiągnięcia celu, kiedy to mamy odpowiednią motywację. Jednak jak regularnie ćwiczyć, gdy nam jej brak? Spokojnie, jest na to kilka wyjść. Niestety musimy przyznać, że nie zawsze regularnie ćwiczymy zaciszu własnego mieszkania. Powodów jest kilka: brak odpowiednich przyrządów, miejsca. Ale to żadne wytłumaczenie. Dla wszystkich tych rzeczy możemy znaleźć alternatywy. Służyć nam mogą książki z uczelni, koc z wakacji, nawet kijek ze szczotki! Powodem tego jest brak odpowiedniej motywacji. Najlepszym sposobem jest znalezienie osoby, która cały czas będzie nas dopingowała w naszych poczynaniach. Większości naszych problemów czy też zastanowień leży w naszej głowie. Jeśli znajdziemy taką osobę, która po części będzie pełniła rolę psychologa to sukces mamy w kieszeni. Warto czasem na chwilę przystać i pomyśleć. Postawić przed sobą celę, ile kilogramów chcielibyśmy zrzucić podczas miesiąca i dążyć do tego. Cały czas nakręcać się pozytywnie i to już od samego rana. Jeśli połączymy to wszystko w całość – motywacji starczy nam jeszcze na kilka dodatkowych osób!

 

 

                                                                                                                                                                       Jagoda - Wrocław

 

Dieta a organizm.

Dieta dla wielu osób nie jest prostym procesem. Wymaga od nas wielu poświęceń, ale przede wszystkim silnej woli. Tak naprawdę nie trudno wyszukać, chociażby w Internecie diety. Szkopuł polega na tym, aby wybrać dla naszego organizmu tą najlepszą. Pamiętajmy, że jeśli dany sposób odżywiania pomógł przykładowo naszej koleżance, to nie oznacza, że pomoże i nam. Już od samych narodzin kształtowaliśmy w pewien sposób nasz przewód pokarmowy oraz narządy.

Najlepszą opcją jest ustalenie indywidualnej diety. Przy tej opcji mamy niemal 100% pewności, że wszystkie te składniki, potrawy wraz z doborem odpowiednich ćwiczeń będą dla nas idealne. To jednak dość kosztowny proces, dlatego jeśli znamy swoje upodobania żywieniowe – zróbmy to sami! Będzie to jeszcze prostsze, ponieważ możemy układać nasze menu z potraw, które tak naprawdę znamy, a przede wszystkim potrafimy je zrobić. Jest to wybór, który łączy pożyteczność z przyjemnością. Taki tok myślenia z pewnością przełoży się na skuteczne odchudzanie.

 

                                                                                                                                                                     Ela B. - Sosnowiec

Google+