Ciekawostki
  • Strzeż się tych diet

    Lodowa

    Przekonuje, że schudniemy, jedząc wyłącznie lody, bo wapń odgrywa znaczącą rolę w spalaniu tłuszczu.

  • Dieta Lorda Byrona

    Ten król romantycznych poetów miał całkiem przyziemny problem. Obdarzony naturalną skłonnością do tycia całe życie walczył z nadwagą. Katując się drakońskimi dietami potrafił w kilka lat schudnąć ponad 30 kilo

  • Warto zobaczyć

Wizyt:
Dzisiaj: 148Wszystkich: 949003
Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowościach w odchudzaniu i dietach.
Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

Dieta cambridge

Diety » Dieta cambridge

Proste i bezpieczne odchudzanie bez konieczności przyrządzania pracochłonnych posiłków składających się z trudno dostępnych produktów, bezpieczny i skuteczny sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów - właśnie tymi słowami twórcy diety Cambridge zachwalają tę innowacyjną metodę pozwalającą skutecznie osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Czy jest skuteczna i na czym polega – poniżej prezentujemy podstawowe informacje o tym programie odchudzającym.

Plan Cambridge opiera się na stosowaniu dietetycznego środka spożywczego, który należy spożywać trzy razy dziennie. Jest to idealna metoda dla osób, które żyją w biegu i nie mają czasu na gotowanie wymyślnych posiłków. Ogólnodostępny na polskim rynku produkt to, najprościej mówiąc, saszetki, które umożliwiają proste i szybkie przygotowanie pożywnego dania zawierającego niezbędne dla organizmu składniki. Wybierać można spośród zup (np. pomidorowa, grzybowa, jarzynowa), napojów (cappuccino, kawowy, truskawkowy), makaronów, batoników czy też innych posiłków jak choćby puree czy wegetariański stek.

Przejdźmy do głównych zasad stosowania diety. Jak już wspomnieliśmy, posiłki spożywamy trzy razy dziennie, a ich łączna dawka kaloryczna wynosić powinna od 400 do 500 kalorii, w zależności od wzrostu i płci. Czas trwania diety Cambridge nie powinien przekraczać trzech tygodni. Po tym czasie należy stopniowo włączać do menu tradycyjne posiłki. Aby osiągnąć maksymalne rezultaty i uniknąć efektu jojo, warto przejść na dietę 1000 kalorii.

Chcielibyśmy przedstawić teraz najistotniejsze informacje dotyczące omawianego programu, czyli jego efekty. Chociaż spadek wagi zależy od indywidualnych uwarunkowań, to średnio wynosi on 2,5 kilograma na tydzień. Plan Cambridge jest w szczególności polecany osobom, które zawiodły się na innych metodach odchudzających lub otyłym o wskaźniku BMI powyżej 30. Do negatywnych stron diety można zaliczyć bóle głowy, które występują często w ciągu pierwszych dni jej stosowania, jednak szybko mijają. Metoda ta nie powinna być stosowana przez cukrzyków, kobiety w ciąży a także dzieci i młodzież.

Dieta Cambridge to plan żywieniowy, który trudno jednoznacznie ocenić. Każdy organizm może zareagować na niego inaczej. Jeśli jednak zdecydujemy się na tę właśnie metodę odchudzania, pamiętajmy, aby zakupić produkt u upoważnionych do tego konsultantów, którzy mogą nas wesprzeć profesjonalną poradą i rzetelną informacją na temat programu.

 

Google+