Ciekawostki
  • Strzeż się tych diet

    Lodowa

    Przekonuje, że schudniemy, jedząc wyłącznie lody, bo wapń odgrywa znaczącą rolę w spalaniu tłuszczu.

  • Dieta Lorda Byrona

    Ten król romantycznych poetów miał całkiem przyziemny problem. Obdarzony naturalną skłonnością do tycia całe życie walczył z nadwagą. Katując się drakońskimi dietami potrafił w kilka lat schudnąć ponad 30 kilo

  • Warto zobaczyć

Wizyt:
Dzisiaj: 148Wszystkich: 949003
Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowościach w odchudzaniu i dietach.
Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

Dieta kopenhaska

Diety » Dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska to jedna z najbardziej specyficznych diet. I trudno tu się dziwić. Jest bardzo rygorystyczna, właściwie jest to niesamowite wyzwanie dla większości ludzi, bowiem dostarcza nam ona w ciągu dnia ok. 600 kcal. Dzięki temu dieta trwa stosunkowo krótko – do dwóch tygodni. Mimo to są to niezapomniane dni. Ciężko bowiem przewiedzieć, że przy dostarczeniu naszemu organizmowi tylu kalorii będziemy w stanie w ogóle iść do pracy czy szkoły. Dlatego tego wyzwania mogą podjąć się jedynie zdrowe osoby. Dieta składa się jedynie z trzech posiłków, o ile tak w ogóle można to nazwać, bowiem przypomina to raczej przekąski. Przykładem niech będzie dla nas jeden dzień:

Śniadanie: filiżanka kawy

Obiad: ryba

Kolacja: nic (!)

Dlatego właśnie dieta ta ma tak wielu przeciwników. Ale to nie wszystko. Istnieje wiele dodatkowych zasad, jak chociaż zakaz żucia gumy. Jeśli zatem zdecydujemy się na to wyzwanie zróbmy na początku dokładne badania u lekarza, tak by uniknąć w kolejnych 14 dniach niemiłych niespodzianek.

Google+