Ciekawostki
  • Strzeż się tych diet

    Lodowa

    Przekonuje, że schudniemy, jedząc wyłącznie lody, bo wapń odgrywa znaczącą rolę w spalaniu tłuszczu.

  • Dieta Lorda Byrona

    Ten król romantycznych poetów miał całkiem przyziemny problem. Obdarzony naturalną skłonnością do tycia całe życie walczył z nadwagą. Katując się drakońskimi dietami potrafił w kilka lat schudnąć ponad 30 kilo

  • Warto zobaczyć

Wizyt:
Dzisiaj: 148Wszystkich: 949003
Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowościach w odchudzaniu i dietach.
Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

przemyślenia- c.d.1

Artykuły-przemyślenia o odchudzaniu » przemyślenia- c.d.1

Oszukaj swój apetyt!

Niejednokrotnie leżąc już wieczorem w łóżku łapie nas poczucie głodu. To jeden z tych znaków, które ludzi na diecie denerwują najbardziej. Jak oprzeć się tej pokusie i nie zajrzeć znów do lodówki? Sposób jest prosty – oszukaj swój apetyt! Zacznijmy jednak od początku. Aby nie dopuścić do takiej sytuacji, powinniśmy jeść często a mało. Dzięki takim proporcjom nasz żołądek nie będzie odczuwał głodu. Jeśli mamy problemy z metabolizmem powinniśmy zaopatrywać się w pożywienie , na którym jest dużo węglowodanów (=cukrów, sacharydów) oraz białka – to z pewnością go przyspieszy. Pięć posiłków w ciągu dnia pozwoli nam zminimalizować nasze odczucie głodu w ciągu całego dnia. Poza tym kluczem do NIE sięgania po przekąski są napoje, a w szczególności woda, oczywiście niegazowana. Dzięki niej nasz żołądek zostanie wypełniony. Niestety nie na długo. Kluczem do oszukania naszego apetytu są produkty bogate w błonnik, a nawet on sam. Posiada on specyficzne właściwości, dzięki czemu będziemy mieli wrażenie, że wcale nie jesteśmy głodni!

 

                                                                                                                                                           Barbara Z. - Piła

 

„Light” w naszej diecie.

W hipermarketach aż roi się od żywności i napojów typu „light”. Jednak czy naprawdę pomagają nam one w skutecznej walce z nasza nadwagą? Zdania są tu bardzo podzielone, jest wielu przeciwników tego sloganu.  Dlatego też zostały przeprowadzone badania, które miały sprawdzić składniki takich produktów. Wyniki były dość zaskakujące, a zarazem bulwersujące. Wynikało z nich, że spożywając je, tak naprawdę zawierają ok. połowy więcej kalorii niż zwykłe produkty! To dość niespodziewane jak na żywność oznaczoną takimi sloganami. Wiele osób dało się na to złapać, z resztą takich ludzie nie brakuje do dziś. Bardziej ufamy obcym niż samym sobie czy ludziom, którzy są wyspecjalizowani w swoich fachu. Należy uważać na takie produkty, w szczególności przejrzeć z czego zostały zrobione. Może tak być, że spożywając napoju „light” będziemy musieli wykonać podwójną porcję ćwiczeń, by spalić dane kalorie. Producenci takich wyrobów co roku inkasują niemałe kwoty, nabierając nas, konsumentów na jedno chwytliwe hasło.

 

                                                                                                                                                   Iwona M. - Będzin

 

 

Zbyt duża waga

 

Zbyt duża waga nie jest dobra. Taka figura nie jest dobrze odbierana w społeczeństwie, w którym żyjemy. Teraz liczy się przede wszystkim to, by dobrze wyglądać. Dlatego, jeżeli nasza waga jest zbyt duża warto zabrać  się za jak najszybsze odchudzanie. Zdecydowana większość z nas zdaje sobie oczywiście sprawę z tego, że odchudzanie nie jest wcale łatwe. Jeżeli, jednak dieta zostanie odpowiednio dobrana, wówczas utrata wago wcale nie musi być taka zła. Jeżeli interesuje cię skuteczna dieta bez wysiłku warto zdecydować się na porady profesjonalnego dietetyka, który ustali nam odpowiednią dietę bez efektu jo-jo. Wiele osób popełnia niestety błąd korzystając z porad, których w Internecie nie brakuje. Jeżeli jednak zaczniemy je stosować wszystkie naraz, to niestety nie dadzą one upragnionego efektu. Dlatego, jeżeli naprawdę zależy nam na tym, by schudnąć to warto zdecydować się na wizytę u dietetyka, który ustali nam ścisłą dietę określoną ściśle pod nasze wymagania. Z taką dietą na pewno szybko będziemy mogli pozbyć się niechcianych kilogramów.

 

Google+