Ciekawostki
  • Strzeż się tych diet

    Lodowa

    Przekonuje, że schudniemy, jedząc wyłącznie lody, bo wapń odgrywa znaczącą rolę w spalaniu tłuszczu.

  • Dieta Lorda Byrona

    Ten król romantycznych poetów miał całkiem przyziemny problem. Obdarzony naturalną skłonnością do tycia całe życie walczył z nadwagą. Katując się drakońskimi dietami potrafił w kilka lat schudnąć ponad 30 kilo

  • Warto zobaczyć

Wizyt:
Dzisiaj: 148Wszystkich: 949003
Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowościach w odchudzaniu i dietach.
Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

przemyślenia- c.d.2

Artykuły-przemyślenia o odchudzaniu » przemyślenia- c.d.2

Co sprawia, że mniej jemy?

Istnieje wiele trików podczas diety, które pozwolą nam na mniejsze porcje jedzenia, nie mówiąc o podjadaniu. Jeden z trików, który będzie opisany poniżej z pewnością każdy z nas może doświadczyć na sobie i stwierdzić, że to naprawdę działa! O czym mowa? O temperaturze. Zima to jeden z najgorszych okresów – podjadanie o każdej porze dnia, depresja. Na dworze prawie -20o zimna, a my znów zaglądamy do lodówki, by nabrać dodatkowych kilogramów. Jednak cofnijmy się o kilka miesięcy – do lata. Ciepło sprawia, że jedynie co chcemy to pić dużo napojów, wody. Jedzenie? Owszem, ale w małych ilościach. Właśnie takie warunki powinniśmy stworzyć w naszych mieszkaniach podczas zimy. Badania potwierdziły, że ludzie mieszkający w zimniejszych pomieszczeniach chętniej zjadają przekąski, niż ci, którzy przebywają w cieplejszych pokojach. Niektórzy do owej temperatury dokładają również odpowiedni nastrój, muzykę. Z pewnością warto tego spróbować, szczególnie, że nie wymaga to od nas żadnych nakładów pieniężnych.

 

                                                                                                                                                                      Basia K. - Wolbrom

 

Gadżety podczas ćwiczeń.

Czy proces odchudzania musi być drogi? Cóż, z pewnością nie. Ale pewne jest również to, że posiadając kilka podstawowych gadżetów może sprawić, że i nam będzie przychodziło to lepiej. Na rynku istnieje wiele dodatków, które mogą wspomóc nas podczas tego burzliwego okresu. Możemy podzielić te rekwizyty na dwie grupy: podstawowe i te bardziej zaawansowane. Do pierwszej grupy możemy zaliczyć przede wszystkim ubiór, a więc termo aktywne koszulki oraz spodenki. Zazwyczaj idealnie dopasowane do naszego ciała, tak aby nie przeszkadzały podczas ćwiczeń. Spełniają kilka dodatkowych funkcji. Mimo tego, że ich cena nie jest niska, warto zainwestować w taki zestaw. Dodatkiem mogą być opaski, dzięki którym szybko wyeliminujemy pot, chociażby z twarzy. Istnieją również gadżety, których z pozoru nie musimy mieć, by osiągnąć sukces, ale mimo wszystko bardzo ułatwiają nasze ćwiczenia. Są o wiele droższe, ale warte tych cen. Mowa tu o przeróżnych zegarkach, krokomierzach i pulsometrach.

Mimo to warto zaznaczyć, że nie musimy od razu wydawać majątku, by w ogóle móc zacząć ćwiczyć. W domu z pewnością znajdziemy alternatywy, a z biegiem czasu możemy wzbogacać naszą szafę na treningi.

 

                                                                                                                                                         Justyna W -Kraków

 

Piękna sylwetka

 

Piękna sylwetka jest dla wielu kobiet bardzo ważna. Nie każdą z nas jednak natura obdarzyła odpowiednią figurą. Na całe szczęście możemy stosować odpowiednie diety oraz ćwiczenia, które mogą nas przybliżyć do uzyskania odpowiedniej sylwetki. Jeżeli interesuje nas skuteczna dieta bez wysiłku to trzeba od razu zdać sobie sprawę z tego, że taka dieta może bardzo długo trwać, a niekonieczne przyniesie nam oczekiwane efekty. Jeżeli, jednak zaangażujemy się w odchudzanie w odpowiedni sposób i przede wszystkim będziemy wykonywać ćwiczenia to wtedy takie starania na pewno nie pójdą na marne. Sport jest głównym składnikiem odchudzania i nie można o tym zapominać. Podczas tracenia tkanki tłuszczowej trzeba dbać o to, by skóra pozostała jędrna. Konieczne są więc odpowiednie ćwiczenia, które nam to umożliwią. Ćwiczenia mają jeszcze jeden bardzo ważny plus. Gwarantują nam skuteczną dietę bez efektu jo-jo, który jak wiadomo potrafi być bardzo zauważalny. Odchudzanie nie jest niczym trudnym, trzeba się tylko za nie odpowiednio zabrać.

 

Google+