Ciekawostki
  • Strzeż się tych diet

    Lodowa

    Przekonuje, że schudniemy, jedząc wyłącznie lody, bo wapń odgrywa znaczącą rolę w spalaniu tłuszczu.

  • Dieta Lorda Byrona

    Ten król romantycznych poetów miał całkiem przyziemny problem. Obdarzony naturalną skłonnością do tycia całe życie walczył z nadwagą. Katując się drakońskimi dietami potrafił w kilka lat schudnąć ponad 30 kilo

  • Warto zobaczyć

Wizyt:
Dzisiaj: 148Wszystkich: 949003
Zapisz się do Newslettera by otrzymywać informacje o nowościach w odchudzaniu i dietach.
Nikomu nie udostępniamy Twojego maila!

przemyślenia -c.d.3

Artykuły-przemyślenia o odchudzaniu » przemyślenia -c.d.3

Prawdziwa męka

Odchudzanie to dla wielu z nas prawdziwa męka. Jeżeli jednak odpowiednio ustalimy sobie wszystkie zasady diety, wtedy nie powinno być tak trudno, jak nam się wydaje. Jeżeli interesuje nas skuteczna dieta bez wysiłku to z pewnością konieczny będzie odpowiedni jadłospis. Na pewno z naszej diety powinny zostać wyeliminowane takie produkty jak tłuste mięsa, słodycze, gazowane napoje, Fast foody itp. Takich produktów w naszej diecie być nie powinno. Trzeba zamienić je na zdrową żywność, która będzie miała idealne działanie na nasze ciało. Taka dieta będzie bez efektu jo-jo, którego jak wiadomo boi się większość z nas. Zmienienie swoich nawyków żywieniowych na te bardziej zdrowe, musi być utrzymywane przez dłuższy czas. Dzięki temu możemy być pewni, że efekt jo-jo nie powróci do nas, a stosowana dieta pomoże nam osiągnąć upragnioną sylwetkę. Warto dodatkowo wiedzieć, że w każdej diecie powinny znaleźć się duże ilości błonnika, które ułatwiają trawienie, a co za tym idzie sprzyjają szczupłej sylwetce.

 

Odpowiednia dieta

Wybór odpowiedniej diety odchudzającej nie jest łatwym zadaniem. Wielu z nas zwykle decyduje się na te diety, które mają najlepsze opinie. Można tutaj wymienić dosyć nową dietę Dukana, czy znaną wszystkim dietę kapuścianą. Internet umożliwia nam czerpanie wiedzy na temat różnych diet, ich wykorzystania oraz stosowania. Nie zawsze jednak taka skuteczna dieta bez wysiłku jest dla nas dobrym wyborem. Przede wszystkim, jeżeli mamy w planach schudnąć kilkanaście kilogramów to na pewno nie powinniśmy robić tego na własną rękę, tym bardziej, jeżeli chcemy wprowadzić restrykcyjną dietę. Bardzo wiele osób działając na własną rękę, zaszkodziło swojemu zdrowiu. Innym efektem było większe przybranie na wadze zaraz po zakończeniu diety. Jeżeli chcemy, by stosowana przez nas dieta była bez efektu jo-jo to musimy wiedzieć, którą dietę możemy stosować oraz w jaki sposób to robić. W tym celu najlepiej zdecydować się na wizytę u dietetyka, który będzie nam mógł doradzić, która dieta będzie dla nas najbardziej skuteczna.

 

Liczenie kalorii podczas odchudzania jest bardzo popularne

 

Liczenie kalorii podczas odchudzania jest bardzo popularne. To właśnie w ten sposób odchudza się wielu z nas. Sposób ten jest bardzo łatwy i co najważniejsze nigdy nie sprawi, że jedzone przez nas posiłki będą nudne czy niedobre. Jedyne co jest konieczne to znanie odpowiedniej kaloryczności poszczególnych posiłków. Jest to tak zwana skuteczna dieta bez wysiłku. Jeżeli będziemy dostarczali naszemu organizmowi określoną dawkę kalorii (mniejszą niż organizm potrzebuje}, wówczas waga będzie stopniowo spadała. Na początku liczenie kalorii może wydawać nam się trudne, jednak po pewnym czasie bardzo szybko przyzwyczaimy się do szybkiego liczenia konkretnych posiłków. By taka dieta była bez efektu jo-jo konieczne jest jej stosowanie przez dłuższy czas, oraz odpowiednie, stopniowe przestawianie się po jej zakończeniu. Nie może być tak, że po zakończeniu diety od razu przestawimy się na przykład na słodycze. Efekt takiego przestawienia, mógłby być bardzo tragiczny dla naszej figury. Warto, więc o tym wiedzieć i zdawać sobie z tego sprawę.

 

Google+